LET OP: Je hebt Javascript uitstaan, daardoor kan het zijn dat sommige functionaliteiten niet werken.Betekenis 'La Dolce Vita' | Kennis over Italië

Betekenis 'La Dolce Vita'

'La dolce vita' is een bekende Italiaanse uitdrukking met als letterlijke betekenis "het zoete leven". De uitdrukking werd wereldwijd bekend in de jaren '60 dankzij de gelijknamige film van Federico Fellini, maar wordt tegenwoordig ook veel gebruikt buiten Italië. 

De uitdrukking la dolce vita werd ook al voor 1960 gebruikt in Italië, maar pas na het verschijnen van deze film werd het wereldwijd bekend. De film van Fellini gaat over het leven van de rijke en glamoureuze bewoners van Rome en hun zoektocht naar genot en bevrediging. De term werd snel populair en werd gebruikt om het leven van de welgestelde Italiaanse elite te beschrijven, die zich bezighield met feesten, reizen en luxe goederen.

Tegenwoordig wordt de term nog steeds gebruikt om het ' goede' leven aan te geven; het leven van luxe en vooral genot. Het kan worden gebruikt om een levensstijl te beschrijven waarbij men geniet van de goede (kleine) dingen in het leven, zoals een mooie zonsondergang, het delen van een maaltijd met vrienden en familie of een rustgevende wandeling.

Hoewel men bij het gebruiken van de term niet altijd meer direct verwijst naar het leven in Italië, zullen mensen wel direct daaraan denken. Zeker omdat het veel gebruikt wordt in reisboekjes of artikelen op het internet om de fijne dingen in Italië te benadrukken. 

 

Dolce Vita Italiaans

 

La Bella Figura

La dolce vita is ook gerelateerd aan de Italiaanse filosofie van la bella figura, wat aangeeft dat Italianen een belang hechten aan het presenteren van zichzelf en hun omgeving op een aantrekkelijke manier. Denk daarbij bijvoorbeeld aan de manier waarop Italianen zich kleden, de manier waarop ze hun huizen en openbare ruimtes inrichten, en zelfs in de manier waarop ze hun eten presenteren.

TRADITIE & GELOOF
Overzicht
ANDERE ARTIKELEN
CITEREN

Aanbevolen boek

Falo is affiliate-partner van Bol.com. Zij beschikken over best wat interessante boeken over Italië, zoals het boek 'Koffiebars en Carabinieri' van Miriam Bunnik. In dit mooi geschreven boek vertelt zij net iets meer over de Italiaanse cultuur dan je in de meeste andere boeken leest.

Meer informatie